Podstawowe atrybuty przekształcania w odbudowie brzegów rzeki Tigris w Mosulu
Słowa kluczowe:
architektura tradycyjna, współczesna, przekształcanie, rekonstrukcja, metoda projektowania, Mosul
Abstrakt
Badania mają na celu zbadanie metod przekształcania w odbudowie brzegów rzeki Tigris w Mosulu. Procedura ta przypomina o szeregu cech wcześniejszego osiedlenia biorącego udział w procesie projektowania, takich jak trwałość, ślady, nieobecności, itd. Wybór ten oparty jest na założeniu, że ożywienie przestrzeni brzegowych miast jest istotnym etapem w odbudowie powojennej, szczególnie dla miast z silnymi powiązaniami z rzekami - takich jak Mosul - gdzie brzegi rzek mogą stać się nowymi przestrzeniami zbiorowymi i cywilnymi dla powojennego życia miast.
Opublikowane
2024-12-21
Jak cytować
Zoranić, A. (2024). Podstawowe atrybuty przekształcania w odbudowie brzegów rzeki Tigris w Mosulu. Inżynieria Mineralna, 2(2). https://doi.org/http://doi.org/10.29227/IM-2024-02-77
Dział
ARTYKUŁY
Czasopismo pozostawia część majątkową praw autorskich autorowi.
Czasopismo zezwala autorom i zachęca ich do zamieszczania swoich artykułów na prywatnych stronach internetowych oraz w instytucjonalnych repozytoriach. Dotyczy to zarówno wersji przed opublikowaniem, jak i wersji po publikacji. Udostępniając swoje artykuły są zobowiązani do zamieszczenia szczegółowych informacji bibliograficznych, w szczególności (o ile to tylko możliwe) podania tytułu tego czasopisma.